ოქროს გლობუსის 75-ე ცერემონია დღეს, თბილისის დროით 5 საათზე დაიწყება.
წლევანდელ ოქროს გლობუსს Late Night-ის წამყვანი სეთ მეიერსი წაიყვანს.
გადაავლეთ თვალი 2018 წლის ოქროს გლობუსის ნომინანტებს:
საუკეთესო მხატვრული ფილმი - დრამა
Call Me By Your Name
Dunkirk
The Post
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
საუკეთესო მხატვრული ფილმი - კომედია ან მიუზიკლი
Get Out
The Greatest Showman
I,Tonya
Lady Bird
The Disaster Artist
კაცის როლის საუკეთესო შემსრულებელი მხატვრულ ფილმში - დრამა
ტიმოთი შალამე, Call Me By Your Name
დენიელ დეი ლუისი, Phantom Thread
ტომ ჰენკსი, The Post
გარი ოლდმანი, Darkest Hour
დენზელ უოშინგტონი, Roman J. Israel, Esq.
ქალის როლის საუკეთესო შემსრულებელი მხატვრულ ფილმში - დრამა
ჯესიკა ჩესტეინი, Molly's Game
სალი ჰოუკინსი, The Shape of Water
ფრენსის მაკდორმანდი, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
მერილ სტრიპი, The Post
მიშელ უილიამსი, All the Money in the World
კაცის როლის საუკეთესო შემსრულებელი მხატვრულ ფილმში - კომედია ან მიუზიკლი
ჯეიმს ფრანკო, The Disaster Artist
ჰიუ ჯეკმანი, The Greatest Showman
დენიელ კალუაია, Get Out
სტივ კერელი, Battle of the Sexes
ანსელ ელგორტი, Baby Driver
ქალის როლის საუკეთესო შემსრულებელი მხატვრულ ფილმში - კომედია ან მიუზიკლი
მარგო რობი, I, Tonya
სირშა რონანი, Lady Bird
ემა სტოუნი, Battle of the Sexes
ჯუდი დენჩი, Victoria & Abdul
ჰელენ მირენი, The Leisure Seeker
კაცის მეორეხარისხოვანი როლის შემსრულებელი მხატვრულ ფილმში
უილიამ დეფო, The Florida Project
არმი ჰამერი, Call Me By Your Name
რიჩარდ ჯენკინსი, The Shape of Water
სემ როკველი, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
კრისტოფერ პლამერი, All the Money in the World
ქალის მეორეხარისხოვანი როლის საუკეთესო შემსრულებელი მხატვრულ ფილმში
მერი ჯეი ბლიჯი, Mudbound
ჰონგ ჩუ, Downsizing
ელისონ ჯენი, I, Tonya
ლორი მეტკლაფი, Lady Bird
ოქტავია სპენსერი, The Shape of Water
მხატვრული ფილმის საუკეთესო რეჟისორი
გილერმო დელ ტორო, The Shape of Water
მარტინ მაკდონაჰი, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
კრისტოფერ ნოლანი, Dunkirk
რიდლი სკოტი, All the Money in the World
სტივენ სპილბერგი, The Post
საუკეთესო მინისერიალი ან სატელევიზიო მხატვრული ფილმი
The Big Little Lies
Fargo
Feud: Bette and Joan
The Sinner
Top of the Lake: China Girl
საუკეთესო უცხოენოვანი მხატვრული ფილმი
A Fantastic Woman
First They Killed My Father
In the Fade
Loveless
The Square
საუკეთესო მსახიობი ქალი მინისერიალში ან სატელევიზიო ფილმში
ჯესიკა ბილი, The Sinner
ნიკოლ კიდმანი, The Big Little Lies
ჯესიკა ლენგი, Feud
სიუზან სარანდონი, Feud
რიზ უიზერსპუნი, The Big Little Lies
საუკეთესო კომედიური სერიალი
Black-ish
Master of None
The Marvelous Mrs. Maisel
SMILF
Will & Grace
კაცის საუკეთესო მეორეხარისხოვანი როლის შემსრულებელი მინისერიალში ან სატელევიზიო ფილმში
ალექსანდრ სკარსგარდი, The Big Little Lies
ალფრედ მოლინა, Feud: Bette and Joan
დეივიდ ჰარბორი, Stranger Things
დეივიდ ტიულისი, Fargo
კრისტიან სლეიტერი, Mr. Robot
ქალის საუკეთესო მეორეხარისხოვანი როლის შემსრულებელი მინისერიალში ან სატელევიზიო ფილმში
ლორა დერნი, The Big Little Lies
ენ დოუდი, The Handmaid's Tale
კრის მეტზი, This Is Us
მიშელ ფაიფერი, The Wizard of Lies
შეილინ ვუდლი, TheBig Little Lies
საუკეთესო მსახიობი ქალი მუსიკალურ ან კომედიურ სერიალში
პამელა ადლონი, Better Things
ელისონ ბრი, Glow
რეიჩელ ბროსნანი, The Marvelous Mrs.. Maisel
ისა რეი, Insecure
ფრენკი შოუ, SMILF
საუკეთესო მსახიობი კაცი მინისერიალში ან სატელევიზიო ფილმში
რობერტ დე ნირო, The Wizard of Lies
იუენ მაკგრეგორი, Fargo
ჯეფრი რაში, Genius
ჯუდ ლო, The Young Pope
კაილ მაკლაკჰანი, Twin Peaks
საუკეთესო მსახიობი ქალი დრამატულ სერიალში
კლერ ფოი, The Crown
ელიზაბეტ მოსი, The Handmaid's Tale
კეტრიონა ბალფე, Outlander
მეგი ჯილენჰოლი, The Deuce
კატერინ ლონგფორდი, 13 Reasons Why
საუკეთესო სატელევიზიო სერიალი - დრამა
The Crown
Game of Thrones
The Handmaid’s Tale
Stranger Things
This is Us